Вівторок, 24-03-19, 11:55Вітаю Вас Гість | RSS

про заходи, проведені в рамках Тижня безпечного Інтернету

(06-12.02.2017)

На протязі тижня безпечного Інтернету учні  школи знайомилися з правилами поведінки в Інтернеті, обговорили можливі віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті.

Учні  називали загрози матеріального добробуту: віруси, платні повідомлення, шахрайство, спам, нав'язлива реклама. Серед загроз психологічному та духовному здоров'ю були названі втрата контролю часу, залежність, відхід від реальності. Фізичному стану може зашкодити неправильна поза тіла під час відвідування Інтернету, відсутність перерв і зарядки для очей.

Учні визначали шляхи попередження негативного впливу Інтернету на них і близьких, друзів. Протидіяти загрозам матеріального благополуччя запропонували шляхом блокування сайтів, наповнених небажаним змістом, критичного ставлення до реклами та відстеження бажання здійснювати непотрібні покупки і грати в платні ігри, зменшення інформації про себе та особистих фотографій в соціальних мережах.

Загрозам психологічному здоров'ю запропонували протистояти шляхом обмеження часу відвідування Інтернету, критичного ставлення до інформації, обмеження доступу до певних сайтів, припинення спілкування з агресорами, припинення спілкування з незнайомцями, вивчення правил етикету та поваги до співрозмовника. Також було запропоновано зайнятися чимось новим і цікавим в реальному житті.

Діти на прикладах постів у соціальних мережах побачили реальні приклади мови ворожнечі он-лайн, відзначали, що вплив Інтернету на їх ставлення до людей чи подій раніше вони ні з ким не обговорювали і не надавали цьому значення. Однак разом з тим відзначили, що деякі пости дійсно впливають на їхнє ставлення до того чи іншого явища або груп людей.

1.

Організаційна  лінійка  «Ми – за безпечний Інтернет»

06.02.

учитель інформатики

1.

Урок інформатики та правознавства «Захист авторського права в мережі Інтернет»

06.02.

Голубенко С.Д.,учитель інформатики;

Ковальова Г.А., учитель правознавства

1.

Виготовлення для класних керівників листівки для проведення превентивної п’ятихвилинки  «Правила поведінки в Інтернеті» для учнів 2-9 класів

учитель інформатики;

учні 10 класу

4.

Превентивна п’ятихвилинка «Правила поведінки в Інтернеті» для учнів 2-9 класів

Класні керівники

5.

Бібліотечна виставка до Дня безпечного Інтернету

Чучин Л.І.,

бібліотекар

6.

Мультимедійна презентація «Правила поведінки в Інтернеті» для дітей та їх батьків

Голубенко С.Д.,учитель інформатики;

учениця 6 класу

Ільницька Діана

7.

Лікбез для маленьких «Щоб Інтернет став моїм другом»

07.02.

Чучин Л.І., керівник гуртка «Друзі книги»

8.

Віртуальна подорож Інтернет-країною

Ляментовьска Ю.С.,

Солоп О.В.,

учителі інформатики

9.

Виставка малюнків «Інтернет – мій друг чи ворог?»

Максименко О.В., учитель образотворчого мистецтва;

учні 5-7 класів

10.

Перегляд  відеороликів та презентацій з використанням мультимедійної дошки «Безпека дітей в Інтернеті» та обговорення побаченого  (5-10 класи)

11.

Виготовлення для батьків пам’ятки «Як навчити  дитину безпечно мандрувати просторами Інтернету»

13.

Тестування на сайті http://www.prointernet.in.ua  та тримання сертифікатів Google

учитель інформатики;  учні 5-10 класів

14.

Написання творів «Інтернет у моєму житті»

Голубенко А.О., учитель української мови;

учні 6, 8 та 10 класів

15.

Поповнення матеріалами сторінки «Безпечний Інтернет» сайту «Світ інформатики» http://shkolazoloto.ucoz.ua/index/bezpechnij_internet/0-119

16.

Анкетування  учнів «Безпека в Інтернеті»

Солоп О.В., психолог

17.

Проведення уроків-конкурсів, уроків-роздумів для учнів середньої ланки та старшої ланки

Голубенко С.Д., учитель інформатики

Урок для учнів 9-10 класів "Інтернет має бути безпечним!"